Zimowe czapki sportowe. Przegląd ofert.

Zimowe czapki sportowe

Czapka jest bardzo ważnym elementem ubioru w okresie jesienno-zimowym, oraz zimowym. Nie tylko chroni przed przeziębieniem, zapewnia ciepło i komfort, ale również może wyglądać modnie i stylowo.

Producenci czapek nie zapomnieli również o sportowcach. Wybierając czapkę powinniśmy się skupić przede wszystkim na jej podstawowej funkcji, czyli ochronie głowy przed warunkami atmosferycznymi. O zakresie i stopniu ochrony świadczy głównie materiał, z którego czapka jest wykonana. Najczęściej czapki są wykonane z:

  • wełny
  • akrylu
  • wełny merino
  • polaru
  • materiału thermolite

Dla sportowców najlepszym materiałem jest polar, ponieważ posiada odpowiednią wymianę termiczną, jest to materiał oddychający. Warto zwrócić uwagę, że czapki polarowe są dość lekkie i w mroźnie dni mogą nie zapewnić odpowiedniej ochrony, w taki przypadku producenci czapek sportowych łączą czapkę wełnianą z podszewką polarową, która zwiększa izolację ciepła.

Czapki wykonane z materiału thermolite również nadają się do uprawiania sportów outdoorowych, ponieważ thermolite jest mariałem lekkim, zapewniającym bardzo dobrą izolację ciepła, który schnie nawet 20% szybciej niż inne materiały.

Oprócz materiału bardzo ważne są dodatkowe funkcje czapki, producenci czapek sportowych opracowują coraz nowsze technologie, aby noszenie czapki było komfortowe i praktyczne. Aktualnie w czapkach najczęściej można spotkać takie technologie jak:

  • Membrana Prevent – jest to membrana wiatroodporna i wodoszczelna, czapka z tą membraną chroni przed deszczem, śniegiem, wiatrem, oraz gwarantuje odprowadzanie nadmiaru potu na zewnątrz.
  • Membrana Wind Stopper – jest to membrana, która idealnie chroni przed wiatrem, czapkę z taką membraną najlepiej zakładać w wietrzne, mroźne i suche dni.
  • Technologia Silverplus – czapki z tą technologią posiadają aktywne jony srebra, są idealne dla sportowców, ponieważ srebro przeciwdziała rozwojowi bakterii.

Podsumowując, firm produkujących czapki sportowe jest na rynku bardzo dużo, przez zakupem warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd czapki, ale również na materiał z jakiego jest wykonana, oraz jakie technologie posiada.