Podstawowe rodzaje czapek zimowych.

Istnieje wiele rodzajów czapek zimowych, przygotowując się do zimy, powinniśmy zapoznać się z ich rodzajami.

1. Czapka z pomponem

Czapki te posiadają na mały lub duży pompon. Wykonane są zazwyczaj z wełny, fauxfur lub futra. Nadają bardzo ciekawy i wesoły wygląd, świetnie chronią także przed zimnem oraz wiatrem. Nadają się dla dorosłych, jak i dzieci.

2. Czapka beanie

Inaczej nazywana jest czapką krasnalem. Odznacza się dopasowanym krojem, bardzo dobrze przylega do głowy. Czapka z tyłu ma o wiele więcej materiału, dzięki temu można ją wywinąć lub nosić luźno, wtedy materiał będzie swobodnie zwisał i uzyskamy wygląd krasnala. Czapka ta charakteryzuje się przede wszystkim prostym krojem i brakiem pompona. Jest ona bardzo często wybierana, kupimy je od znanych firm, a także w zwykłych sklepach z ubraniami.

3. Uszanka

Jej nazwa pochodzi z Rosji. Posiada on bardzo charakterystyczne klapy, które zachodzą za uszy, chroniąc je przed zimnem. Bardzo dobra na mrozy. Najczęściej wykonane są z owczej skóry i futra. Znajdziemy także czapki uszatki, zrobione z tworzyw sztucznych. Czapka ta wygląda modnie i luksusowo, mogą ją nosić także mężczyżni.

4. Czapka Animal hat

Jest to czapka stworzona w kształcie jakiegoś zwierzaka. Może przypominać na kształt na przykład tygrysa, misia pandę, kota, wilka, misia. To dobra propozycja, zwłaszcza dla tych najmłodszych.

5. Czapka myboshi

Przeważnie zrobiona jest z włóczki, przy użyciu drutów lub szydełka. Często na takich czapkach umieszczane są wzory pasków. Nadaje się zarówno dla kobiet jak mężczyzn.