Modne czapki. Co warto wiedzieć przed zakupem.

Dla niektórych czapki to najbardziej znienawidzona część garderoby, natomiast są również tacy, dla których to idealne uzupełnienie stylizacji. Dzięki sklepom, które oferują naprawdę szeroki wybór czepek, możemy zaopatrzyć się w wiele fasonów, kolorów i dobierać je odpowiednio do ubioru czy pogody.

W ostatnim czasie bardzo modne są berety, po które sięgają zazwyczaj kobiety. Subtelne okrycia głowy, z charakterystyczną antenką na środku, nadają stylizacji charakteru i nawiązują do stylu retro. Berety, ze względu na swój lekki materiał, mogą być wykorzystywane zarówno w zimę, jak i w jesień. Najładniej wyglądają w połączeniu z płaszczem. Mężczyźni natomiast idąc za modą, w tym sezonie wybierają wełniane czapki z wielkim pomponem na górze. W sieciówkach dostaniemy zarówno wersje klasyczne – jednokolorowe, jak i te wzorowane pod kątem określonego filmu. Fani „Star Wars” mogą cieszyć swoje oczy wchodząc do centrum handlowego, ponieważ czapki z logiem Gwiezdnych Wojen, to zdecydowanie hit tego sezonu.

W lecie standardowo, ponadczasowe są dżokejki – męskie oraz damskie, nie tylko ochronią głowę przed promieniowaniami słonecznymi, ale też będą idealnym uzupełnieniem stylizacji.

Ceny czapek wahają się od 20zł. do nawet 300zł, To wszystko uzależnione jest od marki i jakości materiału. Trzeba jednak pamiętać, że czapka poza funkcją ozdobną, pełni też funkcję ochronną. Należy wybierać czapki, które wykonane są z dobrej jakości, naturalnego materiału. Skóra naszej głowy musi swobodnie oddychać, a „duszenie” jej pod sztucznym materiałem negatywnie wpłynie na jej kondycję.