Jakie czapki sportowe wybrać?

Istnieje wiele rodzajów sportów, które oczekują od nas odpowiedniej ochrony poprzez prawidłowe dobranie niezbędnej odzieży. Trenując wybrany sport, powinniśmy zaopatrzyć się w następujące rzeczy: odpowiednie obuwie sportowe, które jest niezbędne, odpowiednie spodnie oraz bluzki, bluzy i kurtki, jak również w wiele dodatków takich jak: czapka, rękawiczki, skarpetki i odblaski. W dzisiejszym wpisie podpowiemy jakie czapki wybrać do konkretnych sportów.

SPORTY LETNIE

Błędne jest założone, że powinniśmy chronić naszą głowę czapką tylko, gdy jest zimo. Szkodliwe dla naszego organizmu są również promienie słoneczne, które mogą doprowadzić do udarów lub krwotoków. W przypadku takich sportów, szczególnie gdy na przykład: biegniesz w maratonie, grasz w tenisa, kochasz piłkę plażową lub wybierasz się na długi spływ kajakowy, lub wspinaczkę po górach, musisz zadbać o swoją ochronę. Wybierz czapkę najlepiej z daszkiem, która ochroni Cię przed słońcem. Zadbaj o to, aby była przewiewna i w jasnych kolorach. Ciemne czapki jeszcze bardziej przyciągają promienie słoneczne!

SPORTY ZIMOWE

Sporty zimowe są niezwykle niebezpieczne dla naszego organizmu. Musimy zadbać o każdą partię naszego ciała, aby odpowiednio zabezpieczyć się przed złośliwym mrozem. Jakie czapki wybrać? Przede wszystkim takie, które są ciepłe i wykonane na przykład z wełny lub polaru z domieszką akrylu. Dzięki temu skóra będzie oddychać, a nadmierna wilgoć zostanie sprawnie odprowadzona. Dobierz czapkę elastyczną, która nie będzie zsuwać się podczas aktywności fizycznej.