Jak przebiegają losy marki Volcom?

Firma Volcom działa na rynku już ponad 25 lat. Przez ten okres zdobyła zaufanie i renomę w branży. Jakie były początki Volcom? Co produkuje ta firma? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Trzeba zaznaczyć, że Volcom została założona dokładnie w 1991 roku. Warto wiedzieć, że wszystko odbyło się dzięki współpracy Richarda Woolcotta i Tuckera Halla. Obaj panowie bardzo interesowali się surfingiem oraz snowboardem. Ciekawostką jest fakt, że idea firmy opiera się na buncie przeciwko wielkim korporacjom. Paradoks polega jednak na tym, że Volcom – chcąc czy nie – też jest dzisiaj bardzo rozpoznawalną marką. Niemniej jednak ludzie, którzy tworzą firmę starają się postępować nieszablonowo i dzięki temu permanentnie zdobywają grono nowych zwolenników.

Jaka jest skala oferowanego asortymentu? Trzeba podkreślić, że są to nie tylko ciepłe, wygodne oraz starannie wykonane czapki zimowe. Należy zaznaczyć, że Volcom produkuje profesjonalną odzież przeznaczoną dla skateboarderów, snowboardzistów czy surferów. Chodzi tutaj o buty, kurtki, spodnie, rękawice, bieliznę termoaktywną, skarpetki itd. W ofercie znajdują się też plecaki. Produkty są nie tylko modne czy ciepłe. Staranne wykonanie powoduje, że można osiągać zdecydowanie lepsze wyniki w trakcie uprawiania rozmaitych dyscyplin. Nie może zatem dziwić, że z produktów Volcom korzystają znani na całym świecie sportowcy, jak na przykład Shaun White. Nic więc dziwnego, że takie elementy zyskują zaufanie ludzi z całego świata.