Historia marki Timberland.

Historia marki Timberland

Timberland to marka znana tak naprawdę na całym świecie. Kiedy została założona? Co obecnie produkuje? Czym charakteryzują się te rzeczy? Odpowiedzi na wszystkie pytania uzyskacie po przeczytaniu dzisiejszego artykułu.

Trzeba podkreślić, że Timberland to marka amerykańska. W tym momencie produkuje między innymi wysokiej jakości czapki zimowe. Została założona w 1952 roku. Tę decyzję podjął Nathan Schwarz. Już 21 lat potem na rynek weszły pierwsze w historii wodoodporne buty. Dzięki temu ludzie mogli nosić takie obuwie bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. W 1978 roku powstały pierwsze mokasyny sygnowane tym logo. W 1990 roku Timberland wprowadził na rynek konfekcję damską. Kilkanaście miesięcy potem Klienci mogli już kupować rozmaite produkty wykonane ze skóry, takie jak kurtki oraz akcesoria. Ciekawostką jest fakt, że w 1999 roku Timberland został uznany jako jedna z 100 firm, w których warto pracować. Z kolei 4 lata potem marka została ogłoszona najbardziej pożądanym brandem w aspekcie producentów odzieży.

Jakie elementy tej marki można obecnie kupić? Są to nie tylko wspomniane już czapki zimowe, które są eleganckie i bardzo wygodne. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na takie produkty, jak buty (przeznaczone na różne okazje i pory roku), kurtki, spodnie, bluzy, t-shirty, swetry, spodenki, plecaki, torby, portfele, skarpety, rękawiczki, szaliki czy nawet środki pielęgnacyjne w przypadku kobiet. Asortyment jest przeznaczony dla mężczyzn, pań oraz dzieci.