Czapki zimowe, co wybrać?

Czapki zimowe – choć ludzie niechętnie po nie sięgają, jest to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych elementów ubioru w trakcie zimy. Aby odpowiednio zabezpieczyć nasz organizm przed utratą ciepła, zwłaszcza w mroźne dni, niezbędna jest czapka! Sklepy odzieżowe oferują szereg różnych fasonów czapek i nawet najbardziej wymagający użytkownik, powinien znaleźć coś dla siebie.

Dostępne są m. in. czapki klasyczne – jednokolorowe, o prostym kroju, które świetnie sprawdzą się zarówno w stylizacji eleganckiej, jak i sportowej. W sklepach znajdziemy również czapki logowane, z motywem określonego filmu bądź kreskówki. Dla małych dzieci zaleca się czapki wiązane pod szyją, to specjalne zabezpieczenie przed zsuwaniem się czapki z głowy. Większość kobiet sięga po berety – płaskie okrycia głowy, zazwyczaj zakończone ogonkiem na górze, potocznie zwanym „antenką”. Pomimo tego, że początkowo berety były produkowane tylko z myślą o mężczyznach, to z czasem zaczęły gościć również w damskich garderobach. Berety zazwyczaj wykonywane są z filcu, moheru, aksamitu lub dzianiny.

W trakcie wyboru czapki należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Należy unikać sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza i pod którymi nasza głowa będzie się pocić. Dobrej jakości, naturalny materiał nie tylko zatrzyma ciepło naszego organizmu, ale pozwoli też, by nasza skóra swobodnie oddychała. Unikając sztucznych materiałów, unikamy „sauny” na swojej głowie. Nadmiar gromadzonego ciepła pod czapką, nie tylko negatywnie wpłynie na skórę głowy, ale może też doprowadzić do przeziębień.