Czapki w modzie. Trendy, a sezon?

Kiedy pogoda za oknem funduje z dnia na dzień coraz niższą temperaturę, czas przejrzeć pudło z czapkami. Jeśli chłód jest zniechęcający do wyjścia bez nakrycie głowy, z pewnością którakolwiek czapka z pudła okaże się modna, wygodna i niezbędna. Jeśli jednak czasu na zastanowienie się nad modą czapkową jest aż nadto, warto poszukać, co z modzie piszczy i sprawić sobie czapkę, pasującą do trendów, ale i do samego siebie. To, co na wybiegach wygląda doskonale, na głowie przeciętniaczka nie zawsze.

Bardzo modne czapki z dużym, futrzastym pomponem, doskonale powiększają optycznie drobną twarz. Jeśli więc zależy Ci, aby modelem czapki swoją twarz wysmuklić, zrezygnuj z dużego pomponu. Modne czapki, imitujące futro, również będą dobrze wyglądały przy szczupłej twarzy. Dobierając dużą, miękką czapkę do zaokrąglonej twarzy, wrażenie pyzy będzie spotęgowane. Jeśli więc Twoja twarz jest pełniejsza, wybierz prosty model czapki, który wysmukli Twoje rysy. Dobrym wyborem będzie postawienie na czerń. Na uwagę zasługują często pojawiające się na czapkach ozdoby, naszywki, dżety, małe pomponiki, które dodają dziewczęcego charakteru. Na cieplejsze dni warto wybrać modne czapki typu kaszkiet.

Biorąc pod uwagę kolorystykę modnych czapek, niezmiennie królują beże, brązy, czerń, ale mocne kolory również zwracają uwagę na sklepowych półkach… Czapka czerwona, różowa, niebieska? Świetny, mocny akcent zimowej stylizacji. Przy wyborze zimowej czapki, warto zwrócić uwagę nie tylko na to, co jest modne, ale i jakiego typu czapka jest nam potrzebna do typu stroju oraz, by ślepe podążanie za modą nie zakończyło się stylistyczną katastrofą.