Czapki letnie – słońce nie takie straszne.

Dla większości  z nas, o ile nie dla każdego, noszenie czapki w zimie jest czymś powszechnym i zwyczajnym, w dzieciństwie pewnie nie jedna mama kazała nam ją nosić. Czapka w zimie jest w brew pozorom bardzo ważnym elementem garderoby, czego nie muszę chyba nikomu uświadamiać, jednak czy taka sama świadomość panuje w okresie letnim? Zwłaszcza podczas ogromnych upałów, nakrycie głowy jest bardzo ważne, skwar prażący nasze głowy może powodować udary słoneczne oraz obrzęki mózgów, jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych.

Nie musimy oczywiście od razu chodzić z parasolem gdy tylko wyjdzie słońce, jednak gdy temperatura przekracza 30 stopni, warto zaopatrzyć się chociażby w zwykłą chustę na głowę. Powoduje ona, że promienie słoneczne nie padają bezpośrednio na naszą głowę, stanowi izolację

Jednak lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w czapkę z daszkiem, niby nic ale to naprawdę dużo daje, jest to dobra ochrona dla naszej głowy podczas upałów. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w bejsbolówkę w jasnym kolorze, ponieważ ciemne barwy dodatkowo skupiają promienie słoneczne.

Wielu ludzi nie lubi nakryć głowy ponieważ są mało szykowne i nie do wszystkiego pasują, jednak w kategorii kapeluszy, każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o ochronę przed słońcem, nie ustępują one tzw. „kaszkietówkom”. Tutaj znajdziemy pełną gamę modeli, od zwykłych czapek rybackich, po szykowne i ekskluzywne kapelusze. Nie zapominajmy jednak, że spełniają one funkcję równie dobrze.