Czapka na zimę – jaką wybrać?

Załóż czapkę!  – To stwierdzenie, które słyszymy od najmłodszych lat. Bierze się to z tego, że szereg przeprowadzanych badań, potwierdza, iż dużą część ciepła, tracimy przez głowę. Jak powszechnie wiadomo: czapka czapce nie równa, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które zapewnią odpowiednią ochronę oraz długotrwałą użyteczność.

Jaką czapkę wybrać?

Istnieje wiele rodzajów czapek oraz materiałów, z których zostały wykonane. Wśród popularnych możemy wyróżnić:  akryl, wełnę oraz polar. Przygotowaliśmy krótki opis każdego materiału, aby ułatwić i umilić Wam zakupy.

  • Czapki wełniane 

Z pewnością są to czapki niezwykle uniwersalne, które możemy dostosować do każdej okazji. Cechuje je przede wszystkim to, że są bardzo ciepłe i wygodne, przez właściwości termoizolacyjne.

  • Czapki polarowe 

Bardzo często wybierane przez miłośników sportów. Materiał polarowy jest lekki i oddychający, dzięki czemu czujemy się swobodnie. Najczęściej sięgamy po nie w okresie przejścia z zimy na wiosnę. Występują często jako podszycie w innych rodzajach czapek.

  • Czapki z akrylem 

Akryl stosuje się w wielu czapkach, aby nadać im trwałość i elastyczność.

Wybierając odpowiednią czapkę zimową, powinniśmy dostosować ją do warunków w jakich będziemy z niej korzystać. Inne czapki wybierzemy do sporadycznego codziennego użycia, jeszcze inne do sportów zimowych. W przypadku uprawiania sportów wyczynowych warto wybierać takie czapki, które zakrywają nam częściowo twarz, gdyż narażamy ją na drażliwą ingerencję promieni słonecznych oraz silny mróz.