Czapka do biegania – jaką wybrać?

Zima niestety ogranicza nam wykonywanie niektórych sportów. Istnieje wiele opinii na temat zimowego biegania. Zdania są często podzielone, jednak jest wielu zwolenników biegania właśnie zimą. Jeżeli zdecydujemy się na to, aby pomimo trudności pogodowych, uprawiać ten sport, powinniśmy zadbać o odpowiedni ubiór. Jest to kluczowe dla naszego zdrowia oraz bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, które pozwolą wybrać odpowiednią czapkę.

  • Zanim zdecydujesz się na konkretny materiał, poszukaj czapki z elementami odblaskowymi. Zimą zdecydowanie szybciej robi się ciemno, więc warto zadbać dodatkowo o nasze bezpieczeństwo. Niektóre czapki zawierają dodatkowy element odblaskowy, który najczęściej znajduje się z tyłu.
  • Zadbaj o to, aby czapka została wykonana z takich materiałów, które pozwolą na swobodne oddychanie oraz sprawne odprowadzanie nadmiernej ilości wilgoci. Popularne są czapki wykonane z Thermo Fitu, dostępne w wielu sklepach sportowych.
  • Odzież do biegania powinna być wygodna. Sprawdź, czy dana czapka nie zawiera uciążliwych szyć, które uwierają nas podczas biegania. Wielu producentów oferuje czapki z płaskim szwem, co jest niezwykle komfortowe.
  • Czapki z  membraną SoftShell powinien rozważyć każdy miłośnik biegów zimowych. Zapewnia ochronę w pochmurne dni i chroni przed często spotykaną mżawką oraz lekkim deszczem. Dodatkowym plusem jest to, że przylega odpowiednio do głowy, więc nie musimy poprawiać jej podczas wykonywanej aktywności.

Każdą zimowa czapka, powinna chronić nasze uszy. Zadbaj o to, aby dobrać odpowiedni rozmiar.